Forumi » Hrvatska

Gubi li kršćanstvo zato što je predobro i prepošteno?

• 8 postova
    18. studenoga 2018. u 14:56:46 CET

Pročitao sam neki dan na jednom američkom domoljubnom portalu zanimljiv komentar.

Jedan član je napisao da u sukobu između konzervativnog kršćanstva i ateističke NWO-ljevice, kršćanstvo gubi, jer je po svjoj definiciji, naravi u nauku, prepošteno, predobro, pasivno, opraštajuće dok je s druge strane ljevica jako agresivna, proaktivna, organizirana, logistički potkovana, lažljiva i ne spreza od skoro nikakvih metoda da ostvare svoje ciljeve.

Moram priznati da ima nešto u tome.

E sada, kako im se oduprijeti, ali, ne koristeći njihove metode, jer bi nas to učinilo istovjetno njima, što je protiv naše naravi i naših uvjerenja?

Jedni će reći, i slažem se s time, da je istina na našoj strani, no jesmo li možda stvarno malo prepasivni i neorganizirani?

• 41 postova
    23. siječnja 2019. u 23:58:55 CET

Postovanje 

Mislim (moje osobno misljenje dakle dajem pravo da se netko ne slaze s njim ) da nije uopce bitno sto netko misli o krscanstvu ,

bit je u nama samima nasoj vjeri , ako cemo se vracati i isusa su razapeli jer su vjerovali da je slab i kriv , dakle stvarno mi je nebitno sto netko misli i radi to bih vec i u politiku prebacila a politika nebi smjela imati veze sa vjerom . 

Ne znam dali sam se dobro izjasnila ali dok ja osjecam da je moja vjera jaka i da me ne mogu pokolebati , totalno mi je nebitno prepucavanje po novinama . L P 

• 8 postova
    24. siječnja 2019. u 12:10:14 CET

U potpunosti ste u pravu, problem jest što je samo 20 % ljudi duhovno stabilno, dok se 80 % ljudima može manipulirati, na primjer kroz medije, lažne ankete, sugestije...